De route
Op zaterdag 15 maart 2025 vindt de 4e Iris LenteMarathon plaats. Een prestatietocht van 51 km over prachtige wateren en smalle slootjes in de Bollenstreek en door Leiden.
De uitdagende route voert langs de weidse Kagerplassen, door boerensloten met lage bruggetjes en brede vaarten naar Leiden. Genoeg terrasjes hier om even op adem te komen. Verder via het rijke Warmond en het Norremeer naar de bollenvelden en langs de Keukenhof. Wellicht staan er al crocussen of narcissen in bloei. Het laatste stuk brengt je weer via de brede Ringvaart terug naar Lisse, alwaar een heerlijk Indisch buffet wacht.
De boten
De volgende velden zijn uitgeschreven:
-
C2*+ : C-dubbeltwee met (H/D/Mix)
max. 9 boten extern + 4 huurboten van Iris -
Wherry : 3 of 4 roeiers (H/D/Mix)
max 3 boten extern -
C3*+ : C-dubbeldrie met (H/D/Mix)
max 2 boten extern -
C4*+: C-dubbelvier met (H/D/Mix)
max. 10 boten extern + 4 huurboten van Iris
Inschrijven en kosten
Inschrijven is mogelijk vanaf 18 januari 2025 tot 3 maart 2025 23:59 uur. De kosten bedragen:
- Deelname aan marathon : €15,- p.p.
- Deelname aan het Indisch buffet (optioneel) : € 20,- p.p.
- Huur C2*+ (optioneel) : € 15,- per boot
- Huur C4*+ (optioneel) € 25,- per boot
Inschrijven voor de Iris Lentemarathon kan via de personen van jouw vereniging die inschrijfrechten hebben bij de KNRB. Zij kunnen hun ploeg(en) inschrijven via de KNRB-website
Programma
- 07.00 uur – Sociëteit open, koffie, thee & wat lekkers, wedstrijdsecretariaat open (ontvangst nummers)
- 07.45 uur – Stuurliedenvergadering voor de captains
- 08.15 - 08.45 uur – Boten te water in de door de organisatie weergegeven volgorde:
- veiligheidskeuring boten aan het vlot
- oproeien naar kom links van de vereniging, aldaar stellen indien nodig
- oproeien naar het startpunt, hoek Greveling/Ringvaart
- de stuurman geeft met de rechterhand omhoog aan dat de boot klaar is om te starten
- de start official geeft te kennen dat de boot mag starten en klokt de tijd op het moment dat de boot de startlijn passeert
- 13.00 - 17.00 – Finish (tijd wordt geklokt bij hoek Ringvaart/Greveling)
- Vanaf ca. 1530 - Indisch buffet
Een eventuele toiletstop kan bij Asopos in Leiden (op ongeveer 21 km van de start). Daar is iemand van onze vereniging aanwezig.
Praktische informatie
Betalen
Kosten voor deelname, huur boten en buffet dienen vóór 9 maart 2025 te zijn overgemaakt op
NL 15 RABO 0107 0353 08 ten name van Roeivereniging Iris o.v.v. Lentemarathon + naam vereniging + huur C2/Wherry/C4 + ploeg.
RV Iris beschikt niet over een pinautomaat. Neem daarom voldoende cash-geld mee om drankjes te betalen.
Annuleren
Deelnemende teams kunnen zich tot uiterlijk woensdag 8 maart kosteloos afmelden. Kosten voor de huur van RV-Iris-boten en/of deelname aan het buffet worden in dat geval teruggestort.
Mocht de situatie zich onverhoopt voordoen dat de organisatie de marathon op het laatste moment moet afblazen (bv. vanwege weersomstandigheden), dan krijgen de deelnemende teams 100% van de huur van de RV-Iris-boten terug en 50% van de kosten voor het buffet.
Parkeren
Gezien de krapte op het parkeerterrein bij de roeivereniging (Ruishornlaan 21-23), kan er hier niet geparkeerd en afgeladen worden. Rijd niet het parkeerterrein van de Roeivereniging op, maar volg de aanwijzingen van de verkeersregelaars!
Chauffeurs worden gevraagd om de botenwagen op het parkeerterrein bij de Brede School/Hervormde Kerk 200m verderop te parkeren en vanaf hier de boot/boten te dragen naar ons terrein, waar de boten opgeriggerd kunnen worden. Deelnemers dienen zelf schragen/singels mee te nemen.
Gelieve de aanwijzingen bij het parkeren van de organisatie ter harte te nemen.
Vaarroute
De vaarroute gaat via:
Greveling, Ringvaart vd Haarlemmermeer, De Balgerij, Boerenbuurt, Zomersloot, Vennemeer, Does, Zijl, grachten door Leiden, Warmonderlee, Hoflee, Ringsloot Poelpolder, Leidsevaart, Lisserbeek, Ringvaart vd Haarlemmermeer, Greveling.
Contact
Mocht je vragen hebben aan de organisatie stuur dan een mail naar Marathon@rv-iris.nl
Ons adres is: Ruishornlaan 21-23, 2162 VW Lisse