Memorabele 40ste Elfsteden Roeimarathon voor ‘De Bollen Drie’

LEEUWARDEN/LISSE – Na maanden van intensieve voorbereiding was het afgelopen weekend eindelijk zover: het Elfstedenteam van 2026, opererend onder de naam ‘De Bollen Drie’, reisde af naar Friesland voor de jubileumeditie van de Elfsteden Roeimarathon. Het werd een editie vol sportieve hoogtepunten, saamhorigheid en de nodige tegenslagen die met dank aan het ‘ongeluksgetal’ 13 glansrijk werden overwonnen.

Met een sterke line-up van negen roeiers (Karolien, Jeannette, Marlous, Hanneke, Inke, Boris, Menno, Hans en Cor) en een onmisbaar supportteam van vier chauffeurs en mentale steunpilaren (Petra, Annelies, Ruth en Ton) vertrok de ploeg op vrijdagochtend 15 mei vanaf het clubgebouw.

Gezonde spanning en entertainment

Bij aankomst in Friesland werd er direct hard gewerkt om de boot keuringsklaar te maken. Na het gezamenlijke diner en het traditionele stuurliedenoverleg steeg de spanning. Gelukkig wist Menno de zenuwen vakkundig weg te nemen; hij ontpopte zich vlak voor de start als een ware entertainer in de boot (en ja, daar zijn gelukkig beelden van!).

Het getal 13

Deze 40ste editie stond voor het team onlosmakelijk in het teken van het getal 13. Menno nam namelijk voor de dertiende keer plaats in de boot. Dat dit getal ook een beetje als ongeluksgetal fungeerde, bleek gaandeweg de tocht, wat deze editie direct memorabel maakte.

Om stipt 20:12:15 uur vertrokken ‘De Bollen Drie’ met bootnummer 40 vanuit Leeuwarden. Het weer werkte niet altijd mee – de roeiers kregen te maken met kou, regen, een flinke dosis tegenwind en af en toe een sprankje zon – maar de sfeer bleef onverminderd goed.

Uitdagingen in de nacht

De echte beproevingen dienden zich in de nacht aan. Door een vermoedelijke aanvaring in het donker begaven de zoeklichten het. Gelukkig wist het team dit na een paar etappes te repareren. Niet veel later viel ook de tracker in de boot voor langere tijd uit, waardoor het team onzichtbaar werd op de live kaarten. Toen er ook nog een kleine navigatiefout werd gemaakt, werd dit direct scherp opgemerkt door het thuisfront. De fout werd snel hersteld, maar het toonde wel aan hoe intensief de clubleden thuis meeleefden. Een prachtig bewijs van ons clubgevoel!

Parcours ingekort wegens noodweer

Rond 03:30 uur kwam het ingrijpende bericht van de wedstrijdleiding: wegens het slechte weer op delen van het parcours werd de tocht ingekort. Het was pas de tweede keer in de veertigjarige geschiedenis van de marathon dat de alternatieve route moest worden ingezet om de veiligheid te garanderen.

Voor drie van de roeiers (Hanneke, Marlous en Cor) betekende dit dat zij hun allereerste Elfstedenkruisje in ontvangst mochten nemen. Een fantastische prestatie, al staat het volbrengen van de volledige route nu ongetwijfeld alvast genoteerd op hun bucketlist voor een volgende keer.

De ontlading

Na een loodzware tocht kwam ‘De Bollen Drie’ zaterdagmiddag om 17:19:19 uur over de finish in Leeuwarden. Met een totale eindtijd van 21 uur, 7 minuten en 3 seconden sleepten zij een knappe 74ste plaats in de wacht (slechts 2 uur en 44 minuten achter de nummer 1).

Na het klaarmaken van de boot voor transport en een welverdiende maaltijd, zocht het team het hotel op. Daar werd de tocht onder het genot van een drankje tot in de late uurtjes uitgebreid geanalyseerd. Na een gezamenlijk ontbijt op zondagochtend keerde het vermoeide maar trotse team weer terug naar Lisse. Een weekend om niet snel te vergeten!

Deel dit bericht .....

Iris Nieuwsflits

Wil je een email ontvangen als er een nieuw nieuwsbericht geplaatst is op deze website? Meld je dan aan voor de ‘nieuwsflits’.

Scroll naar boven

Geef je opmerkingen, verbeterpunten of complimenten door aan de communicatiecommissie. Bedankt!

Open Dag

11 april - van 10 tot 14 uur