In de maand april 2026 is onze vereniging zeer in trek geweest. Zo’n 95 roeiers en roeisters van in totaal 14 verenigingen hebben de Bollenstreek doorkruist en genoten van de bloeiende bollenvelden.
Een viertal dames van WSV Vada beten de spits af als gastroeiers. Ze maakten een 2-daagse tocht in onze oude wherry en brachten de nacht door op het landgoed Oud Poelgeest. Het weer was nog niet optimaal – koud en winderig – maar ze beoordeelden de tocht als zeer geslaagd en voor herhaling vatbaar. Ook Adri Hiemstra genoot van zijn overnachting naast een heus kasteel, omringd door geurende stinzenplanten.
Gasten uit Belgie, leden van de Antwerpse roeivereniging The Oar, hoopten op avontuur. Ze wilden het liefst zonder digitale hulpmiddelen de route vinden aan de hand van een kaart. Nou, avontuur kregen ze. Maar anders dan ze hadden gepland. De bemanning van de Van Speyk belandde te water bij de Coehoornbrug in het Mallegat. Ze lieten zich niet kennen en roeiden gewoon verder. Dankzij de zon die flink zijn best deed die dag, kwamen ze allemaal weer (bijna) opgedroogd en vrolijk terug in Lisse.
Tien leden van De Hoop hebben de route van de Bloembollentocht afgelegd. Het kaartlezen bleek lastiger dan gedacht en zij hebben de afstand ongewild met 8 km verlengd. Ook deze dag was het gelukkig droog en zonnig, dus uiteindelijk kwamen ze tevreden, met houten bipsen, retour.
Geen bollentocht maar gewoon skiffen op de Ringvaart was voor de voorzitter van de watersportvereniging van Neuchâtel een sportieve onderbreking van zijn bezoek aan een congres bij ESA/ESTEC.
Roeiers uit Barendrecht kwamen oefenen voor de ESRM. Ons bollenparcours met veel lage bruggen en smalle sloten is een uitdagend oefenterrein om slippen en liggen onder de knie te krijgen. Ook de juiste route vinden op het wijdse water van de Kaag was voor hen een nieuwe ervaring.
Er werd gepicknickt bij het oude zwembad in Sassenheim en op het eiland Oude Kooi, deelnemers uit Alphen laafden zich bij Hemels. En zo genoot eenieder op zijn eigen wijze van het gastroeien.
Alle deelnemers waren vol lof over ons vaarwater en onder de indruk van ons mooie clubgebouw. Ongetwijfeld zullen ook nieuwe gasten in de toekomst weer hun weg vinden naar RV Iris, aangespoord door de enthousiaste verhalen van hun clubgenoten. En het seizoen is nog niet ten einde, er staan al weer diverse gastentochten gepland voor de komende maanden!
